BEPIS Aktualności Zbiornik z konstrukcją wsporczą

Zbiornik z konstrukcją wsporczą

31 stycznia 2017

Zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy zbiornik na czynnik chłodniczy wraz z konstrukcją wsporczą.

Zbiornik ten jest przeznaczony do gromadzenia zapasu czynnika chłodniczego. Umożliwia on wyrównywanie stale zmieniającego się zapotrzebowania elementu dławiącego na czynnik, które jest spowodowane zróżnicowanymi warunkami pracy urządzenia (np. rozruch czy fazy schładzania i tworzenia się oblodzenia po operacji oszraniania).

Zlecenie obejmowało wykonanie obliczeń, rysunku technicznego i kompletnej dokumentacji, zatwierdzonej w jednostce notyfikowanej UDT. Obliczenia wytrzymałościowe zostały przeprowadzone za pomocą oprogramowania Visual Vessel Design, a rysunek techniczny wykonano z wykorzystaniem programu IronCad. Zbiornik na czynnik chłodniczy został zaprojektowany i przebadany zgodnie z wymaganiami normy PN-EN 13445 oraz PED 97/23/WE.

BEPIS S.A. zajmuje się również produkcją zbiorników przeznaczonych do instalacji przemysłowych, wodnych, solarnych, parowych, chłodniczych, ciepłowniczych oraz centralnego ogrzewania. W zakres produkcji wchodzą także grzejniki Faviera, kanały wentylacyjne oraz konstrukcje spawane. Każdy wyrób z oferty może być dostosowany do wymagań projektowych klienta. BEPIS S.A. realizuje także skomplikowane konstrukcje.