BEPIS Aktualności Nagrzewnica olejowa

Nagrzewnica olejowa

25 kwietnia 2016
Nagrzewnica olejowa

Nagrzewnice ramowe olejowe są jednym z najbardziej uniwersalnych sposobów uzyskania wysokich temperatur powietrza używanego w różnego rodzaju procesach technologicznych. Nagrzewnice olejowe znajdują zastosowanie w instalacjach suszarni i wygrzewania. Prawidłowa praca przewidziana jest przy kierunku napływu powietrza prostopadłym do płaszczyzny otworu roboczego.

Niewątpliwą zaletą tego systemu nagrzewania powietrza jest niski koszt eksploatacji i inwestycji. Wykorzystanie nagrzewnic jest szybkim i prostym sposobem stabilizacji temperatury powietrza. Dodatkową zaletą tego systemu jest brak konieczności uzyskania pozwoleń i odbiorów technicznych.

Na zlecenie naszych klientów produkujemy nagrzewnice olejowe. W niniejszym artykule opisujemy nagrzewnicę wykonaną dla firmy Klingspor Sp. z o.o. Prezentowana nagrzewnica jest konstrukcji stalowej, wykonana z ramy oraz elementu grzejnego, składającego się z kolektora oraz rur stalowych z nakładanymi żebrami. Prezentowana nagrzewnica to nagrzewnica trójrzędowa, wykonana zgodnie z wytycznymi zawartymi w katalogu firmy BEPIS S.A.