BEPIS Aktualności Historia BEPIS S.A.

Historia BEPIS S.A.

27 kwietnia 2015
Historia BEPIS S.A.

Firma BEPIS w  roku 2015 obchodzi 60-lecie swojego istnienia. Dlatego też warto cofnąć się do 1945 roku, kiedy to na terenie Bielska-Białej powstała prywatna firma instalacyjna, na bazie której 1 stycznia 1955 roku Minister Budownictwa powołał do życia Bielskie Przedsiębiorstwo Instalacji Sanitarnych Budownictwa Miejskiego. W roku 2002 Zakład Produkcji Przemysłowej BEPIS stał się własnością Przedsiębiorstwa Metali Nieżelaznych Sp. J. z siedziba w Bobrku koło Oświęcimia. Dotychczasowy Właściciel Spółki, pozostając jej Udziałowcem, postanowił w 2014 roku wydzielić firmę BEPIS S.A. z firmy PMN Bobrek s.j. w celu jasnego zidentyfikowania kompetencji firmy BEPIS.

Dbałość kierownictwa o wprowadzenie nowoczesnych technologii produkcyjnych przy jednoczesnej pielęgnacji wieloletniego doświadczenia, opartego na wiedzy wysoko wykwalifikowanych pracowników spowodowało, iż firma działa nie tylko na rynku krajowym, ale również na rynkach krajów Unii Europejskiej.

Więcej o doświadczeniach i osiągnięciach Przedsiębiorstwa BEPIS można dowiedzieć w Kronice BEPIS, składającej się z dwóch tomów, umieszczonych na naszej stronie internetowej https://bepis.pl/o-firmie/historia/
„…ilekroć więc zajdzie potrzeba sięgania do wspomnień z działalności Zakładu w Bielsku w latach czterdziestych i późniejszych (…) tylekroć wracać będziemy do relacji z życia i pracy tamtych załóg, oczywiście na tyle, na ile starczy źródłowego materiału informacyjnego…”

Zapraszamy do współpracy.

Zespół BEPIS S.A.