Historia

Historia Przedsiębiorstwa BEPIS sięga roku 1945, kiedy to na terenie Bielska-Białej powstała prywatna firma instalacyjna. Na bazie tego przedsiębiorstwa, 1 stycznia 1955 roku Minister Budownictwa powołał do życia Bielskie Przedsiębiorstwo Instalacji Sanitarnych Budownictwa Miejskiego.

Na początku swojej działalności przedsiębiorstwo działało lokalnie na terenie województw małopolskiego oraz śląskiego zajmując się głównie produkcją oraz wykonawstwem instalacji sanitarnych. W latach 70. firma poszerzyła swój asortyment wprowadzając do oferty handlowej zbiorniki oraz kotły grzewcze. W roku 2002 Zakład Produkcji Przemysłowej Bepis stał się własnością Przedsiębiorstwa Metali Nieżelaznych Sp. J. z siedziba w Bobrku koło Oświęcimia. Od roku 2002, wraz ze zmianą struktury własnościowej firmy w znacznym stopniu unowocześniono park maszynowy, wprowadzono nowoczesne technologie produkcyjne jednocześnie dbając oraz pielęgnując wieloletnie doświadczenie, które do firmy wnoszą wysoko wykwalifikowani pracownicy

W latach 2014-2017 została powołana firma BEPIS S.A. w Bielsku Białej przy ul. Legionów 81. Nie bez znaczenia było odwołanie się do oryginalnego logo firmy i roku 1955, kiedy to powstało przedsiębiorstwo BEPIS.
Z początkiem roku 2018 powróciliśmy pod własność PMN BOBREK Sp. J. stając się jednocześnie odziałem grupy.

Doskonałe połączenie nowoczesności z doświadczeniem i wiedzą pracowników pozwala firmie na realizacje nawet najtrudniejszych projektów. Firma spełnia kryteria dotyczące wymagań technicznych zgodnych z normami PN i jest wpisane na listę podwykonawców uznanych UDT. Wieloletnie doświadczenie, doradztwo techniczne i profesjonalizm działania zapewnia wysoką jakość produkowanych przez „BEPIS S.A” urządzeń. Firma na dzień dzisiejszy działa nie tylko na rynku krajowym, ale również na rynkach krajów Unii Europejskiej. Polecamy szeroki asortyment różnego rodzaju zbiorników z przeznaczeniem do instalacji wodnych, parowych, sprężonego powietrza czy też chłodniczych, elementów instalacji ogrzewania hal przemysłowych, wentylacji i klimatyzacji.

Zespół BEPIS- BOBREK